Wandeltocht en rondleiding 7 november 2026

Beste leden,

Na het Hap en Trap evenement organiseert de evenementencommissie voor leden, partners en verdere familie een Stap na Stap evenement op Landgoed Baest.

Deze wandeling/rondleiding zal plaats vinden op:

Zaterdag 7  november aanvang 10.30 uur.  Aanwezig om 10.15 uur

Adres: Landgoed Baest
Dr. Jan van de Mortellaan 11A
5091 JJ Oost-, West-, en Middelbeers

Landgoed Baest is ook met de fiets goed te bereiken. De afstand vanuit Goirle is nog geen 20 kilometer. Velen zijn er al vaak langs gefietst op de racefiets, maar nog onbekend met het moois wat er op het landgoed te bewonderen is. Maar mocht u de voorkeur hebben om met de auto te komen dan is dat ook prima. Op het moment van het bezoek worden er onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd in de omgeving. Vanuit de richting Goirle hebt u daar echter geen last van. Parkeren is gratis. Misschien kunt u zelf organiseren om met meerdere samen te rijden.

U wordt ontvangen met koffie en Beerse koek. Daarna volgt een rondgang van enkele kilometers over het landgoed onder leiding van een gids waarbij de nadruk zal liggen op de bijzondere planten, bomen, historische gebouwen en prachtige doorkijkjes. Normaal zijn de tuinen en historische gebouwen niet toegankelijk. De wandeling duurt tot ongeveer 13.00 uur. Er is geen lunch.

 De bijdrage voor deze wandeling bedraagt   € 5,-  per persoon.

Inschrijven via de volgende link voor woensdag 4 november. De inschrijving is definitief na betaling. Eventuele partners die deelnemen vermelden bij opmerkingen.

WTC De Hellen - Wandeling en rondleiding Landgoed Baest-Evenementen

 

 

Beschrijving

Landgoed Baest, gelegen in de gemeente Oirschot, behoort tot de oudste en mooiste landgoederen van Brabant. In 1997 werd het Landgoed wegens zijn schoonheid en eeuwenoude historie tot Rijksmonument verklaard. Het Landgoed is 500 hectares groot en bestaat uit bossen, lanenpatronen, weilanden en de rivierloop van de Beerzen.
Ook is op het Landgoed een natuurbegraafplaats gelegen, op een prachtig perceel dat sinds mensenheugenis het Bos van de Heilige Geest wordt genoemd. In het midden van het Landgoed vormen het Huis te Baest, met zijn fraaie tuinen en bijgebouwen, een idyllische, van oorsprong Middeleeuwse, nederzetting. De bossen van het Landgoed zijn opengesteld voor het publiek. De monumentale 18e eeuwse Eikehoef is beschikbaar voor tal van gelegenheden zoals bruiloften, recepties, vergaderingen, afscheidsceremonies en condoleances.

Landgoed Baest - Mooiste landgoed van brabant

up